Zapisy na warsztaty rękodzielnicze

13 stycznia 2023 Drukuj

Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze

BIŻUTERIA Z ŻYWICY EPOKSYDOWEJ

Żywica epoksydowa to trwały i niezwykle efektowny materiał rękodzielniczy. Jest wykorzystywany przy tworzeniu oryginalnych mebli, ozdób, biżuterii i nie tylko. Z żywicy można tworzyć przepiękne kompozycje wzbogacone pigmentami, brokatem, drobinkami szkła, koraliki, jak również zatopić w niej przedmioty lub materiały naturalne, takie jak suszone kwiaty, szyszki, mech, kamyki, liście, kawałki drewna. Materiał ten pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni i doskonale transparentnej warstwy bez dodatkowych zabiegów.

O warsztatach

Podczas warsztatów będzie można nauczyć się jak pracować z żywicą (odmierzanie, mieszanie, różne metody odpowietrzania, BHP, temperatury), jaką żywice wybrać, czym barwić, jakich dodatków używać, jak tworzyć efekty na biżuterii.

Na warsztatach uczestnicy będą wykonywać biżuterię typu: kolczyki, zawieszki, pierścionki, breloczki i inne formy biżuteryjne.

Warsztaty poprowadzi:

Kamila Balicka-Lis – właścicielka Warsztatowni Katowice.  Rękodzielniczka, prawdziwa artystka. Prowadzi warsztaty z żywicy epoksydowej, gdzie zajmuje się zarówno małymi, jak i dużymi formami, a także z tworzenia produktów z wosku sojowego, z makijażu i rzeźb w tkaninie.
Prace Pani Kamili i jej kursantów można obejrzeć na Instagramie: https://www.instagram.com/epok.sydowa/https://www.instagram.com/warsztatownia_katowice/
oraz na FB: https://www.facebook.com/warsztatowniakatowice/

Kiedy?

Warsztaty odbędą się w dniu 31 stycznia 2023 r. (WTOREK).

Rozpoczęcie godzina 16:00, warsztaty potrwają ok. 3 godzin.

Gdzie?

Warsztaty odbędą się w budynku Centrum Aktywności Lokalnej w Bystrzejowicach Drugich 15, I piętro

Dla kogo?

W warsztatach może wziąć udział pełnoletni mieszkaniec obszaru LGD „Dolina Giełczwi”, tj. gmin: Mełgiew, Milejów, Piaski, Rybczewice i Trawniki.

Zgłoszenie na warsztaty:

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mailowy organizatora (biuro@dolinagielczwi.org) lub dostarczyć w każdy inny skuteczny sposób do biura LGD – Centrum Aktywności Lokalnej (Bystrzejowice Drugie 15, 21-050 Piaski) najpóźniej do dnia 20 stycznia (piątek) 2023 r. do godz. 12:00

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.

Preferowane będą zgłoszenia od osób, które nie uczestniczyły dotychczas w warsztatach organizowanych przez LGD „Dolina Giełczwi”. O kwalifikacji uczestników decyduje kierownik biura LGD.

Informacja o zakwalifikowaniu zostanie przesłana e-mailem po zakończeniu rekrutacji tj. po 20 stycznia 2023 r.

*W przypadku zaistnienia nieprzewidzialnych okoliczności, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, o czym niezwłocznie poinformuje Uczestników.