Warsztaty kulinarne z produktem lokalnym

21 września 2022 Drukuj

Zapraszamy na

WARSZTATY KULINARNE Z PRODUKTEM LOKALNYM – w roli głównej PIWO

Piwo to aromatyczny trunek, lubiany za orzeźwiający smak i charakterystyczną goryczkę. Dobrej jakości piwo – jak piwo z jedynego browaru na obszarze „Doliny Giełczwi” czyli BROWARU ALCHEMIK z Rybczewic Drugich – zawiera tylko proste, naturalne składniki: wodę, słód i chmiel. Takie piwo będzie nie tylko znakomitym dodatkiem do potraw, ale również ich podstawą. Jakich potraw? o tym dowiecie się podczas warsztatów kulinarnych z Szefem kuchni Adamem Kotem.

O warsztatach

Uczestnicy dowiedzą się jak wykorzystać piwo w kuchni. Na warsztacie będziemy przygotowywać dania na bazie lokalnego piwa rzemieślniczego z browaru Alchemik – piwa ciemnego (Milk Stout) i jasnego (Golden Ale) – będą to zróżnicowane dania główne i deser.

Dla kogo?

W warsztatach może wziąć udział pełnoletni mieszkaniec obszaru LGD „Dolina Giełczwi”, tj. gmin: Mełgiew, Milejów, Piaski, Rybczewice i Trawniki.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona (15 uczestników).

Zgłoszenie na warsztaty:

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mailowy organizatora (biuro@dolinagielczwi.org) lub dostarczyć w każdy inny skuteczny sposób do biura LGD – Centrum Aktywności Lokalnej (Bystrzejowice Drugie 15, 21-050 Piaski) najpóźniej do dnia 29 września (czwartek) 2022 r.

O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo będą miały osoby, które uczestniczyły w konsultacjach nowej strategii podczas dyżurów konsultacyjnych prowadzonych przez LGD lub brały udział w warsztatach strategicznych – chcemy w ten sposób premiować Waszą aktywność i współpracę z LGD.

Warsztaty poprowadzi:

Adam Kot – pasjonat wyszukanych smaków i kreatywnych przepisów. Kucharz z wieloletnim doświadczeniem, szef kuchni, właściciel firm cateringowej. Od wielu lat specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów kulinarnych o różnorodnej tematyce. Firma CULINARIA Adama Kota obsługuje imprezy vipowskie na terenie całego kraju i prowadzi restaurację na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim.

Kiedy?

Warsztaty odbędą się w dniu 8 października 2022 r. (sobota) w godz. 10:00 – 15:00.

Gdzie?

Warsztaty odbędą się w budynku Centrum Aktywności Lokalnej w Bystrzejowicach Drugich 15.

*W przypadku zaistnienia nieprzewidzialnych okoliczności, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, o czym niezwłocznie poinformuje Uczestników.


Warsztaty są organizowane przez Lokalną Grupę Działania „Dolina Giełczwi” w ramach zadania „Organizacja wydarzeń o charakterze edukacyjnym lub informacyjnym” zgodnie z Umową o przyznaniu pomocy nr 00009-6937-UM0300009/16 zawartą dnia 14 lipca 2016 r. pomiędzy Województwem Lubelskim a LGD „Dolina Giełczwi”, w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020.