Prozdrowotne wakacyjne półkolonie

29 sierpnia 2023 Drukuj

W dniach 21 -25 sierpnia 2023 r. odbyły się półkolonie w ramach „Prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii” w partnerstwie z Miejskim Centrum Kultury w Piaskach, dla dzieci w wieku od 9 do 14 lat z gminy Piaski. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś Operatorem Programu jest Akademicki Związek Sportowy.

W ramach programu „prozdrowotne wakacyjne półkolonie” zostały zrealizowane:

1. Zajęcia sportowe – po 3 godziny dziennie na stadionie Piaskovia Piaski;

2. Zajęcia ogólnorozwojowe – w ramach tych zajęć odbyły się warsztaty dietetyczne (przekazanie wiedzy na temat zdrowych wyborów), warsztaty psychologiczne (ćwiczenia umiejętności komunikacyjnych), spotkanie z fizjoterapeutą (przeprowadzenie testu FMS, oceny wydolności, możliwości ruchowych, dobór odpowiednich ćwiczeń usprawniających);

3. Dodatkowe atrakcje, które miały uprzyjemnić czas półkolonii: seans filmowy w MCK, wycieczka na Kościelec oraz wyjazd do Lublina do parku trampolin w Strefie Wysokich Lotów.

Sądzimy, że udział w sportowych półkoloniach pozytywnie wpłynął na stan kondycji fizycznej dzieci, utrwalił nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego, nawyki dietetyczne i prozdrowotne. Z pewnością półkolonie przyczyniły się do wzmocnienia więzi wśród młodych uczestników.

1 dzień półkolonii – 21.08.2023 r.