Zapisy na warsztaty pięknego pisania

31 stycznia 2023 Drukuj

Zapraszamy na warsztaty pięknego pisaniaBrush lettering

Charakter pisma to wizytówka człowieka, dlatego warto mieć swój własny i niepowtarzalny styl. Posługiwania się pięknymi znakami i łączenia liter będzie można nauczyć się podczas warsztatów poświęconych sztuce kaligrafii w nowoczesnym wydaniu.

Brush lettering to technika kaligrafii specjalnymi pisakami tzw. brushy, czyli markerów zakończonych elastyczną, syntetyczną końcówką, która imituje działanie pędzla. Ta technika jest odpowiednia dla każdego, kto chciałby zacząć swoją przygodę z kaligrafią. Często jest wykorzystywana do tworzenia projektów dekoracji oraz prac DIY.

O warsztatach

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z kluczowymi narzędziami i zasadami kaligrafii brushpenowej. Będzie mnóstwo ćwiczeń! A na koniec uczestnicy zastosują to, czego się nauczyli i przećwiczyli wykonując okolicznościowe kartki i/lub zaproszenia.

Dla kogo?

W warsztatach mogą wziąć udział:

– osoby dorosłe,

– starsza młodzież, tj. powyżej 14 roku życia (!),

które są mieszkańcami obszaru LGD „Dolina Giełczwi”, tj. gmin: Mełgiew, Milejów, Piaski, Rybczewice i Trawniki.

Warsztaty będą idealne dla osób, które chcą rozpocząć naukę kaligrafii, prowadzą dzienniki, uwielbiają litery, szukają nowej pasji, potrzebują wyciszenia i odpoczynku, są spragnieni inspiracji i piękna.

Warsztaty poprowadzi:

źródło: https://www.facebook.com/calligrafather

Adam Poręba znany jako Calligrafather. Zajmuje się kaligrafią ponad 10 lat, a swoją wiedzę zdobywał pod okiem takich nauczycieli jak Grzegorz Barasiński, Adam THEOSONE Kłodecki, Franciszek Otto, Guillame FrakOne Schaffhauser czy Michael Ward. Od kilku lat prowadzi regularne warsztaty kaligrafii w Lublinie i nie tylko…

Kiedy?

Warsztaty odbędą się w dniu 25 lutego 2023 r. (sobota).

Rozpoczęcie godz. 9:00. Warsztaty potrwają ok. 6 godzin.

Gdzie?

Warsztaty odbędą się w budynku Centrum Aktywności Lokalnej w Bystrzejowicach Drugich 15.

Zgłoszenie na warsztaty:

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mailowy organizatora (biuro@dolinagielczwi.org) lub dostarczyć w każdy inny skuteczny sposób do biura LGD – Centrum Aktywności Lokalnej (Bystrzejowice Drugie 15, 21-050 Piaski) najpóźniej do dnia 13 lutego (poniedziałek) 2023 r. do godz. 12.00 lub do wyczerpania miejsc.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.

Informacja o zakwalifikowaniu zostanie przesłana e-mailem po zakończeniu rekrutacji tj. po 13 lutego 2023 r.

*W przypadku zaistnienia nieprzewidzialnych okoliczności, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, o czym niezwłocznie poinformuje Uczestników.